Aktorzy

Zawadzka

Natalia Berardinelli

Aktorka. Absolwentka Warszawskiej Szkoły Filmowej. Debiutowała na deskach Teatru Polonia w przedstawieniu „Nicland” w reż. Magdaleny Łazarkiewicz i Rafała Mohra. Jej debiutem na dużym ekranie była rola w filmie „Manna”. Zagrała w komedii „Rezerwat” oraz „Nigdy nie mów nigdy”, a także w filmie „Marcinelle” włoskiej telewizji Rai Uno. Zagrała także w spektaklu „Trzy siostrzyczki Trupki” oraz w filmie na jego podstawie. Wielokrotnie wystąpiła w produkcjach serialowych, takich jak: „Pitbull”, „Czas honoru”, „Klan”, „Na wspólnej”, „Pierwsza miłość”, „Na dobre i na złe”. Grała również główną rolę w serialu „Szpital dziecięcy”. Występuje w Teatrze Polonia w spektaklach Krystyny Jandy.

Cwalińska

Beata Cwalińska

Aktorka, dziennikarka, prezenterka telewizyjna. Jest absolwentką Studium Wokalno-Aktorskiego im. D. Baduszkowej w Gdyni. Po ukończeniu szkoły aktorskiej rozpoczęła pracę w telewizji. Przez dwa lata współpracowała z telewizją Polsat. Przez kilka lat była prezenterką pogody, reporterką i dziennikarką telewizyjną. Nasze lekcje z sukcesem prowadzi od ponad dekady. Jej pasją są książki. Pochłania je całymi garściami. Preferuje papierowe, ebooki nie pachną…

Korczyk

Tomasz Korczyk

Jest aktorem teatralnym i telewizyjnym. Ukończył studia na wydziale aktorskim
w Akademii Teatralnej im. Aleksandra Zelwerowicza w Warszawie. Debiutował
w spektaklu „ 3 razy 2” w reżyserii Piotra Łazarkiewicza w Teatrze Lubuskim w Zielonej Górze. Później związany był ze scenami
w Warszawie, gdzie grał m.in. w Teatrze Polonia, Kamienica, Capitol, Teatrze Stara Prochownia, Teatrze Na Woli. Współpracował przez kilka sezonów  z Teatrem Kwadrat, grając
w spektaklach „Kiedy Harry poznał Sally” oraz „Co ja panu zrobiłem Pignon?”. Występował również w serialach telewizyjnych, takich jak: „Magda M”, „Pensjonat pod Różą”, „Hotel 52”, „Ekipa”, „Glina 2”, „Barwy Szczęścia”. Prowadził zajęcia teatralne
i warsztaty aktorskie dla dzieci i młodzieży w Warsztatowej Akademii Musicalowej. Nasze lekcje prowadzi od 2006 roku.

PawPaweł Hajnoseł Hajnos

Aktor filmowy i teatralny. Reżyser castingu. Konferansjer. Absolwent Lart Studio w Krakowie
i Szkoły Aktorskiej Machulskich w Warszawie. Pracował w Teatrze Druga Strefa. Obecnie jest związany z Teatrem XL w Warszawie. Najbardziej znany z roli Adama z serialu “Redakcja”. Aktualnie występuje w serialu „Na Wspólnej” wcielając się w postać prezesa Jankowskiego. Wystąpił
w kilkudziesięciu reklamach i teledyskach. Pracował w języku francuskim i angielskim m. in. na scenie teatru w Avignon we Francji. Miłośnik podróżowania. Za swoje najważniejsze doświadczenie uważa pracę z Krystianem Lupą, jednym z najwybitniejszych współczesnych reżyserów teatralnych.

Dorota Puziuk

Katarzyna Osipuk

Aktorka dramatyczna, musicalowa
i dubbingowa. Absolwentka Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej im. Ludwika Solskiego w Krakowie, na specjalności wokalno-aktorskiej.

Od ukończenia szkoły zagrała w ponad 20 premierach zarówno w Polsce, jak i za granicą, występując m.in. w Łotwie, we Francji, Grecji, Włoszech i Austrii.

 

fot: Iga Beata Maćkiewicz

Dorota Puziuk

Dorota Puziuk

Aktorka teatralna, filmowa, telewizyjna
i dubbingowa. Debiutowała w 2013r. na scenie Teatru im. S. Jaracza w Olsztynie rolą Albertynki w spektaklu “Operetka”
W. Gombrowicza. Obecnie rozwija się twórczo grając w Teatrze Niewielkim w Warszawie.

Występowała w produkcjach serialowych
I filmowych takich jak: ”Pętla”, “Na dobre i na złe”, “Lombard, życie pod zastaw”, “Gliniarze”, “Krejzi Patrol”, “Dzielnica strachu”. Szerszej publiczności jest znana szczególnie z roli Maryny w serialu “Na sygnale”.

Dzieli swoje życie na dwa bieguny aktorstwo
i logopedię. Ukończyła Uniwersytet Warszawski uzyskując tytuł magistra Logopedii Ogólnej i Klinicznej. Pomaga pacjentom prowadząc terapię z zakresu emisji
i rehabilitacji głosu, niepłynności mowy oraz terapii miofunkcjonalnej. Pasjonuje się także logopedią medialną.

Z Centrum Edukacji Filmowej związana jest od kilku lat, początkowo biorąc udział
w projekcie “Edumagica”. Obecnie realizuje się jako prowadząca Lekcji w kinie.

Anna Szpaczyńska

Anna Szpaczyńska

Aktorka teatralna, serialowa i dubbingowa oraz wokalistka i nauczycielka śpiewu.
Absolwentka Akademii Sztuk Teatralnych w Krakowie, Wydziału Teatru Tańca w Bytomiu.
Na co dzień pracuje dużo dubbingowo. Jest m.in. polskim głosem jednego z kucyków serii „My Little Pony” – Księżniczki Pipp oraz Limonki
z „Truskawkowego ciastka”. W obu tych projektach odpowiada za też za wykonanie piosenek.
Wcieliła się w rolę Skye w musicalu dla dzieci „Psi Patrol na Żywo: Arena Tour”. Spektakle zobaczyło ponad 100 tys. Widzów w Polsce. Wystąpili na największych arenach w Polsce, m.in. na Torwarze w Warszawie czy w Katowickim Spodku. To jedno z największych takich widowisk dla Dzieci na całym świecie.
Tańczy na deskach Warszawskiej Opery Kameralnej w Warszawie w „Czarodziejskim Flecie” w reżyserii Giovanny’ego Castellanosa i „Czarodziejskim Flecie Piccolo”
w reżyserii Jolanty Denejko. Wystąpiła w wielu teledyskach, m.in. Beaty Kozidrak, Sanah czy Bryskiej. Ukończyła międzynarodowe warsztaty aktorskie w London School of Music and Dramatic Arts oraz warsztaty muzyczne (klasy wokalu i fortepianu) podczas Summer Jazz Academy w Krakowie.

Kamila Worobiej

Aktorka teatralna, filmowa, telewizyjna
i reklamowa z 18 letnim doświadczeniem. Użyczyła swojego głosu do licznych słuchowisk, audiobooków, reklam i teatru telewizji.
Autorka i wykonawczyni audioopowieści m.in. „Rzucam gwiazdami jak kośćmi, chcesz zagrać?” (2020) – historii o mechanizmach przemocy, opowiedziana z punktu widzenia Łajki, suki wystrzelonej w kosmos oraz „Opowieści lunarnej” (2021) o dehumanizacji, z wykorzystaniem przemawiającego meteorytu znalezionego na Antarktydzie oraz autorskiego 6 odcinkowego serialu „Popłyń ze mną” (2020) zrealizowanego dla Audioteka.pl, opowiedzianego z perspektywy różowego delfina żyjącego w Amazonce.
Współzałożycielka (2008) grupy TERAZ POLIŻ, z którą była związana i czynna artystycznie do 2023 r., grupa znalazła się na short liście do Paszportów Polityki (2021) oraz została nagrodzona za całokształt twórczości i działalność na rzecz kobiet przez minister Omilanowską (2015).
W 2022 otrzymała stypendium Stowarzyszenia Autorów ZAIKS w zakresie muzyki.
Absolwentka Instytutu Dźwięku na kierunku produkcji muzycznej (2023-2024). Doskonaliła swój warsztat artystyczny pracując z najważniejszymi współczesnymi twórcami teatralnymi m.in. Gosią Wdowik, Martyną Wawrzyniak, Wojtkiem Blecharzem, Magdą Szpecht, Martą Ziółek, Katarzyną Szyngierą, Martą Miłoszewską, Aleksandrą Jakubczak, Wojciechem Farugą, Weroniką Szczawińską.

Anna Biernacik

Anna Biernacik – aktorka i reżyserka, absolwentka Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej w Łodzi.
Wystąpiła w pełnometrażowych filmach takich jak „Monument” w reżyserii Jagody Szelc,
w nominowanym do Oscara „Bożym Ciele” Jana Komasy oraz w „Zielonej granicy” Agnieszki Holland. Zagrała także mniejsze role
w serialach filmowych produkowanych przez Netflix i HBO.
Jako reżyserka jest teraz w trakcie debiutu dokumentalnego. Realizuje również krótkie filmy fabularne i dokumentalne, a także teledyski i spoty społeczne. Pracuje również jako reżyserka castingów.
Współpracuje z Teatrem Polskim w Poznaniu, gdzie zadebiutowała w roli głównej
w spektaklu „Sceny myśliwskie z Dolnej Bawarii” w reżyserii Grażyny Kani,
oraz z Teatrem Szwalnia w Łodzi, gdzie zagrała w spektaklu „Bóg rzeczy małych”
w reżyserii Marcina Brzozowskiego.

Anna Kutkowska

Ukończyła II Liceum Ogólnokształcące w Zabrzu, L’art Studio w Krakowie (1997), PWST we Wrocławiu (2002), International College of Journalistics w Katowicach (2004) i Podyplomowe Studia Menedżerskie dla Twórców, Artystów i Animatorów Kultury na Wydziale Zarządzania Uniwersytetu Warszawskiego (2008).

W latach 2005 – 2007 aktorka koszalińskiego Bałtyckiego Teatru Dramatycznego im. Juliusza Słowackiego.

Współpracuje z teatrami, produkcjami telewizyjnymi, a także tworzy własne spektakle pod szyldem nieformalnego Teatru Artystycznego.

Marcin Bytniewski

Marcin Bytniewski

Aktor wielojęzyczny, specjalizujący się
w komediach. Najbardziej znany z roli Napoleona Bonaparte w serialu dla dzieci i młodzieży  “Tylko nie piątek!”.  Absolwent AMA Film Academy (2016) na kierunku aktorstwo filmowe.
W 2019 r. zdał Państwowy Egzamin Eksternistyczny dla Aktorów Dramatu.
Przez lata związany z niezależnymi scenami teatralnymi Trójmiasta, Łodzi i Warszawy. Obecnie w zespole teatru “Krakoteka” popularyzującego klasykę polską i obcą. Prywatnie poeta i miłośnik pieszych szlaków w Puszczy Kampinoskiej.

Katarzyna Kosiorz

Aktorka teatralna, tancerka, choreografka
i pedagog tańca. Absolwentka Akademii Sztuk Teatralnych na Wydziale Teatru Tańca
w Bytomiu. Swoją przygodę z teatrem rozpoczęła w 2006 roku, kiedy dołączyła do Autorskiego Teatru Ruchu „WamPa” w Tychach. Jako aktorka zadebiutowała w spektaklu dyplomowym „Gdzie jest Paweł? Czyli chcemy spokoju!” w reżyserii Jana Peszka. Od tamtej pory współpracowała z wieloma teatrami instytucjonalnymi, angażując się
w różnorodne projekty zarówno jako aktorka, jak i tancerka. Występowała
w spektaklach takich reżyserów jak Sebastian Majewski („Polonez alla polacca na niemiecką nutę”), Maciej Kuźmiński („Plateau”), Rafał Urbacki („Nie z tego świata”, „Gatunki chronione”, „Ten 21 roczek”), Michał Walczak („Circus Kafka”, „Grand Musical Hotel”, „Casanova. Warszawskie zauroczenie”), Magdalena Piekorz („Orfeusz
i Eurydyka”) oraz Mariusz Treliński („Borys Godunow”, „Moc przeznaczenia”, „Król Roger”, „Peter Grimes”). Jest laureatką nagrody „Ale aktor!” przyznanej przez ZASP za rolę Morfiny w spektaklu „Circus Kafka” w reżyserii Michała Walczaka.

Tworzy również autorskie prace performatywne, takie jak „Narodziny Wenus
z Bytomia”, „Najlepszy dzień w historii świata”, monodram „Blue Velvet” powstały
w ramach festiwalu Andromedon oraz film teatru tańca „ONA/JEJ/O NIEJ”, zrealizowany w ramach stypendium Ministra Kultury „Kultura w sieci”. Obecnie współpracuje z Teatrem Wielkim – Operą Narodową jako tancerka w spektaklach „Medea” (reż. Simon Stone), „Peter Grimes” (reż. Mariusz Treliński) i „Simon Boccanegra” (reż. Agnieszka Smoczyńska), Teatrem Ludowym w Krakowie jako aktorka-tancerka w spektaklu „Jak wam się podoba” (reż. Maćko Prusak), Teatrem Rampa w Warszawie („Casanova. Warszawskie Zauroczenie”, reż. Michał Walczak) oraz łódzkim kolektywem Connecting Arts. Prowadzi regularne zajęcia z zakresu tańca jazzowego i współczesnego, a także zajmuje się choreografią teatralną. Obecnie jest w trakcie Kursu Choreografii Eksperymentalnej Fundacji Burdąg.